រកឃើញសមាសភាពឡើងដល់វគ្គ១៦ក្រុមចុងក្រោយថ្នាក់ខេត្ត នៃពានរង្វាន់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន រដូវកាលទី១២ ឆ្នាំ២០១៨

By |

គណៈកម្មការប្រកួតបាល់ទាត់ជាតិ បានបែងចែកការប្រកួតដណ្តើមពានរង្វាន់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន លើកទី១២ ឆ្នាំ២០១៨ ដោយត្រូវរៀបចំជា២ ដោយមានថ្នាក់ខេត្ត និងថ្នាក់ជាតិ។

សម្រាប់ការប្រកួតថ្នាក់ខេត្តបានចាប់ផ្តើមតាំងពីថ្ងៃទី ៧ មិនា កន្លងមក ខណៈមកដល់ពេលនេះបានរកឃើញក្រុមសមាសភាពក្រុមឡើងមកដល់វគ្គ១៦ក្រុមចុងក្រោយ។ ដោយតាមច្បាប់ការប្រកួតត្រូវជ្រើសរើសលេខ១, ២ និង៣ និងលេខ៤ល្អពីពូលចំនូន៥ ក្នុងនោះជ្រើសរើសបាន ពូលA ប៉ៃលិន, គិរីវង់សុខសែនជ័យ និង បាត់ដំបង, ពូល B កំពង់ចាម, យុវជនក្រសួងការពារជាតិ និងត្បូងឃ្មុំ,  ពូល D យុវជនសាលាបាទី, ព្រះសីហនុ និងកោះកុង, ពូល E សៀមរាប, មជ្ឈមណ្ឌលកំចាត់មីនកម្ពុជា និងកំពង់ធំ ខណៈមណ្ឌលគីរី ជាក្រុមតែមួយគត់ទទួលបានកៅអីវគ្គ១៦ក្រុមចុងក្រោយពីពូល C។ ចំណែកក្រុមលេខ៤ល្អវិញមាន ព្រៃវែង, ឧត្តរមានជ័យ។

** បញ្ជាក់ថា ពូល C មានតែ១ក្រុមប៉ុណ្ណោះដែលចូលរួម ខណៈក្រុមចំនួន៣ រួមមាន រតនៈគីរី, ស្ទឹងត្រែង និង ក្រចេះ សម្រេចដកខ្លួនពីកម្មវិធី ដូច្នេះនៅសល់តែ មណ្ឌលគិរី បានសេចក្ដីថា ទទួលកៅអីប្រកួតក្នុងវគ្គ១៦ក្រុមចុងក្រោយថ្នាក់ខេត្តដោយស្វ័យប្រវត្តិ។ ពូល A ក្រមខេត្តពោធិ៍សាត ដកខ្លួន ខណៈពូល B ផងដែរ ក្រុមខេត្តស្វាយរៀង សម្រេចដកខ្លួន ដូចគ្នា

វគ្គ១៦ក្រុមចុងក្រោយថ្នាក់ខេត្ត នៃពានរង្វាន់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន លើកទី១២ ឆ្នាំ២០១៨ នឹងចាប់ផ្តើមការប្រកួតពីថ្ងៃទី ២៥ មេសា ដោយធ្វើការប្រកួតផ្លាស់ប្តូរទឹកដី ( Home & Away ) ដូចគ្នាជាមួយវគ្គ៨ក្រុមចុងក្រោយ រហូតដល់វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រធ្វើឡើងនៅថ្ងៃទី ១៩ ឧសភា⁣ នៅពហុកីឡដ្ឋានជាតិ៕

*** បញ្ជាក់ថា ក្រុមចំនួន៤ឈានចូលដល់វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រថ្នាក់ខេត្ត នឹងទទួលបានសិទ្ធលេងវគ្គ១៦ក្រុមចុងក្រោយថ្នាក់ជាតិនៃពានរង្វាន់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន លើកទី១២ ឆ្នាំ២០១៨ ដែលនឹងធ្វើឡើងដោយប្តូរទឹកដី ( Home & Away )

ខាងក្រោមគឺជាតារាងចំណាត់ថ្នាក់សរុបបណ្ដោះអាសន្ន នៃពូលទាំង៤៖

  • ពូល A:

ចំណាត់ថ្នាក់

ក្រុម

ប្រកួត

ឈ្នះ

ស្មើ

ចាញ់

ទាត់ចូលគេ

គេទាត់ចូល

គ្រាប់ចំណេញ

ពិន្ទុ

ប៉ៃលិន

គីរីវង់សុខសែនជ័យ

បាត់ដំបង

កំពង់ឆ្នាំង

១១

  • ពូល B:

ចំណាត់ថ្នាក់

ក្រុម

ប្រកួត

ឈ្នះ

ស្មើ

ចាញ់

ទាត់ចូលគេ

គេទាត់ចូល

គ្រាប់ចំណេញ

ពិន្ទុ

កំពង់ចាម

១៨

១១

១១

យុវជនក្រសួងការពារជាតិ

១៩

១៥

១០

ត្បូងឃ្មុំ

១៦

១២

ព្រៃវែង

១៧

កណ្ដាល

១០

តាកែវ

៤៨

៤៥

  • ពូល D:

ចំណាត់ថ្នាក់

ក្រុម

ប្រកួត

ឈ្នះ

ស្មើ

ចាញ់

ទាត់ចូលគេ

គេទាត់ចូល

គ្រាប់ចំណេញ

ពិន្ទុ

យុវជនសាលាបាទី

១៦

១៤

១០

ព្រះសីហនុ

កោះកុង

កំពត

កែប

១៣

១២

  • ពូល E:

ចំណាត់ថ្នាក់

ក្រុម

ប្រកួត

ឈ្នះ

ស្មើ

ចាញ់

ទាត់ចូលគេ

គេទាត់ចូល

គ្រាប់ចំណេញ

ពិន្ទុ

សៀមរាប

១០

មជ្ឈមណ្ឌលកំចាត់មីនកម្ពុជា

១០

កំពង់ធំ

ឧត្តរមានជ័យ

១៣

បន្ទាយមានជ័យ

១១

ព្រះវិហារ